Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Українець нібито здійснив напад з ножем у Кракові

У соцмережах з'явилися дописи про напад з ножем у Кракові, а також спекуляції, що нападник нібито є українцем. Цю інформацію швидко підхопили пропагандисти, проте це — неправда.

На неї звернули увагу польські фактчекери з Demagog. Вони з'ясували, що 27 червня на фейсбуці було опубліковано допис, на якому видно двох чоловіків у бійці, один з яких тримає ніж.

Інцидент стався, коли велосипедист збив собаку. Після суперечки з власником тварини велосипедист кілька разів ударив його ножем і втік. Поліція швидко встановила особу злочинця, який забарикадувався у своєму помешканні. Завдяки діям переговірників і контртерористів нападника затримали під час спроби втечі через вікно. Злочинець виявився 24-річним мешканцем Кракова, який уже раніше був відомий поліції.

Для з’ясування національності злочинця фактчекери зв’язалися з Воєводською комендатурою поліції в Кракові. Речниця-підінспекторка Катажина Чісло спростувала інформацію про те, що нападник був українцем:

«З матеріалів, якими ми володіємо, чітко випливає, що злочинець є польської національності».

Вони нагадують, що у випадку сенсаційних повідомлень про напади варто звертати особливу увагу на достовірність таких відомостей. Пропагандисти ж підхоплюють таку інформацію, щоб дискредитувати українських біженців та викликати до них скептицизм.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись