Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Харків нібито обстріляли французькими бомбами 22 червня

Пропагандисти поширюють в анонімних телеграм-каналах відео удару по Харкову 22 червня 2024 року, стверджуючи, що на кадрах нібито зображена французька бомба AASM HAMMER, а не російська авіабомба. Втім це - неправда.

На це звернули увагу фахівці проєкту VoxCheck. Вони нагадали, що 22 червня 2024 року російські війська завдали чотири авіаудари по Харкову. Одне з влучань було в житловий будинок біля залізничної станції «Левада». За попередніми даними, обстріл здійснили з населеного пункту Строїтель Білгородської області за допомогою Су-34 та авіабомб УМПБ Д-30.

На відео видно будівлю з частково сферичною формою, куди снаряд прилітає ззаду автомобіля. Карти показують, що приліт снаряда відбувся з півночі, де пролягає кордон з РФ.

При порівнянні AASM HAMMER і снаряду на відео видно, що вони мають різне хвостове і носове оперення, а також різну форму. AASM HAMMER має по чотири невеликі крила спереду та ззаду, розміщених симетрично, тоді як на відео видно крила лише у хвостовій частині.

Керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков стверджує, що Харків обстріляли бомбою УМПБ Д-30. Це підтверджують начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов та голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. УМПБ Д-30 теж відрізняється від бомби на відео, яка могла бути однією з модифікацій ФАБ-500, але точно не французькою AASM HAMMER.

Пропагандисти поширюють подібну інформацію, щоб відвести відповідальність від Росії за її злочини та перекинути її на союзників України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись