Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Україна нібито готується здати Польщі свої центральні й західні регіони

Проросійські ресурси поширюють інформацію, що українська влада буцімто почала готуватися до здачі Польщі центральних і західних регіонів України. Про це нібито свідчить той факт, що у школах Полтавщини дітям почали викладати польську мову. Втім це — фейк.

Цей кейс дослідили фахівці в Центрі протидії дезінформації. Їм вдалося зʼясувати, що польської мови на Полтавщині навчають тільки у двох школах, а не у всіх, як стверджують пропагандисти. Про це повідомляє Полтавська міська рада. Крім того, на початку навчального року, окрім обов'язкової англійської, як другу іноземну мову дітям у регіоні пропонувалося вивчати польську або німецьку мову, що свідчить про вільний вибір, а не примус.

Стверджуючи, що Україна готова здавати власні території Польщі, російський агітпроп намагається деморалізувати українське суспільство та запевнити всіх навколо в тому, що поразка української сторони у війні проти Росії неминуча. Також пропагандисти мають на меті створити з Польщі образ ворога серед українців, поширюючи дезінформацію, як у цьому випадку. В рамках наративу, що Польща нібито «поглине» Україну, ми писали про конспірологічну теорію під назвою «Укрополін».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись