Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття У мережі поширили фото Романа Вінтоніва під виглядом «іноземного найманця» з Міжнародного легіону ЗСУ

Анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширили фото журналіста Романа Вінтоніва, відомого також як Майкл Щур, з шевроном-прапором Канади і написали, буцімто за повідомленнями французьких джерел, «останніми днями Російська армія посилила удари по Міжнародному легіону ЗСУ, що формується з іноземних найманців, на території Луганської області». Це — неправда.

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту VoxCheck. Вони знайшли фото Романа Вінтоніва у твітері, його він опублікував  8 травня 2022 року, подякував за нещодавній візит прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та позначив його в дописі. Роман Вінтонів служить у 112-ій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ та є громадянином України, а не іноземним добровольцем.

У такий спосіб російські пропагандисти намагаються створити видимість, що Росія воює проти колективного Заходу. Раніше «Детектор медіа» пояснював, як Росія розмиває реальність за допомогою новомови, називаючи іноземних бійців «іноземними найманцями».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись