Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Для Володимира Зеленського побудували персональне бомбосховище у Молдові

Анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширили фото Володимира Зеленського з переговорів у Молдові та заявили, що для нього побудували персональне бомбосховище. Також агітпроп стверджує, що сама зустріч проходила під землею. Це — фейк.

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту VoxCheck. Насправді переговори проходили не під землею, а на виноробні, в одній із кімнат старовинного замку «Мімі». Пропагандисти використовують фото, зроблені під час іншого засідання Європейської політичної спільноти, де взяли участь голови 45 держав та урядів.

У такий спосіб російські пропагандисти намагаються дискредитувати Володимира Зеленського, мовляв, він боїться російських ракет навіть за кордоном. Раніше «Детектор медіа» розповідав про тактику віддзеркалення, яку росіяни застосовують для відвернення уваги.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись