Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Твіттер обмежує використання українського прапорця у назвах профілів

У соціальних мережах поширюють повідомлення, що нібито твіттер просить неперевірених користувачів прибрати українські прапорці біля імен та назв акаунтів. У повідомленнях прикріплювали скриншоти допису в Twitter української сторінки Walter Report нібито з проханням від адміністрації соцмережі видалити значок прапора України. Мовляв, відкрито підтримувати Україну можуть лише підписники «Twitter Blue» — преміумсервісу, який надає користувачам доступ до різноманітних функцій. Це — фейк.

Жодних обмежень на використання значка українського прапора немає. На поширення повідомлень звернули увагу фактчекери проєкту MythDetector. Вони з’ясували, що сторінка Walter Report навмисно виклала фейковий допис. У такий спосіб автори хотіли звернути увагу на те, що «фейкові меми» спричиняють більший розголос, ніж реальні події в Україні. Також вони наголошують, що Ілон Маск повторює наративи російської пропаганди, й це впливає на Україну та українців. Згодом власники акаунту Walter Report спростували створений ними фейк.

Соціальні мережі справді стали зручним майданчиком для поширення російської пропаганди та дезінформації. Детальніше читайте у дослідженнях «Детектора Медіа».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись