Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Танки Leopard 2, передані Україні, можуть доставляти ядерні боєголовки

Таке повідомлення поширили у соціальних мережах та у кремлівських медіа. У ньому йдеться, що Танки Leopard 2 здатні транспортувати та доставляти гармати, які містять у собі так звані «брудні бомби» чи ядерні боєголовки. Проте це — брехня.

Аналітики проєкту EU vs Disinfo дослідили цей кейс та встановили, що це вкид та конспірологічна теорія прокремлівських ЗМІ. На танках Leopard 2 німецького виробництва не використовуються снаряди зі збідненого урану. Так, уран у чистому вигляді — радіоактивний елемент, проте не збіднений. На озброєнні деяких країн є танки зі снарядами зі збідненого урану. 

Простіше кажучи, снаряд «не фонить» радіацією та загрожує хіба що російським танкістам. Науковий комітет з ризиків для здоров'я та навколишнього середовища Комісії ЄС дійшов висновку, що вплив радіоактивного випромінювання збідненого урану несуттєвий. 

Згідно з міжнародними угодами, боєприпаси, що містять цей ізотоп, не вважаються ні ядерною, ні хімічною зброєю.

Поширюючи це повідомлення, пропагандисти вкотре намагаються просувати меседж про те, що західна зброя, яку передають Україні, лише загострює ситуацію, а Україна — лише полігон для випробування західної зброї.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись