Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Румунія та Молдова будують дорогу для перекидання сил НАТО до Одеси

Такий фейк поширили у соціальних мережах та пропагандистських ЗМІ, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що Румунія та Молдова розпочали термінове будівництво дороги до Одеси. Проєкт будівництва, на думку авторів, нібито спрямований на подальше перекидання сил НАТО в Україну. У дописах посилаються на слова міністра транспорту та інфраструктури Румунії, який ніби про це розказав. Це — неправда. 

Фактчекери проєкту StopFake звернули увагу на кейс та дослідили, що 26 січня за підсумками зустрічі міністрів інфраструктури Румунії та Молдови, представництво Румунії справді повідомило, що обидві країни розглядають можливість продовження румуно-молдовської траси, що будується до території України, до Одеси. Жодних заяв, що траса необхідна для «перекидання сил НАТО в Україну» або що дорога будується в межах військової допомоги Україні, міністри не робили. Зокрема, заява про «продовження траси до Одеси» лише звучала як можливий варіант проєкту та не є офіційно затвердженим пунктом, адже жодних домовленостей з Україною не було. 

Поширюючи цей фейк, пропагандисти вкотре підживлюють наратив як нібито Росія бореться не лише проти України, але й колективного Заходу на чолі з НАТО. У такий спосіб пропагандисти виправдовують війну та свої поразки на полі бою.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись