Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Росії дозволили використовувати в Україні ядерну зброю

Ядерної відповіді не буде. Про це пишуть прокремлівські блогери у телеграм-каналах з посиланням на Високого представника ЄС Жозепа Борреля. Мовляв, у своїх заявах він підтвердив факт того, що у разі ядерної атаки на Україну, країни ЄС не завдаватимуть такого ж удару у відповідь. Відтак, такі слова, на думку пропагандистів, є так званим дозволом для Росії на використання ядерної зброї. Пропагандисти виривають цитати з контексту і не акцентують на тому, що насправді Жозеп Боррель заявив, що у разі ядерного удару відповідь партнерів України знищить російську армію.

«Будь-яка атака проти України знайде свою відповідь, — не ядерну відповідь, але таку потужну, що, з військової точки зору російську армію буде анігільовано, і Путіну не потрібно буде блефувати», — сказав Жозеп Боррель.

Він наголосив, що Європейський Союз та країни-члени, Сполучені Штати та НАТО не блефують, а налаштовані «продемонструвати повну рішучість».

Росія від початку повномасштабної війни проти України вдається до ядерного шантажу, щоб зупинити міжнародну підтримку України та схилити Україну до перемовин на умовах Кремля. Одна із функцій таких меседжів — залякування. Мовляв, якщо вимоги Росії не будуть задовольнятися, — Росія завдасть відповідного удару. Цього разу ядерні меседжі з'явилися на тлі поразок російської армії на передовій. Поширюючи меседжі про те, що Росії нібито дозволили здійснити ядерний удар на Україну, пропаганда прагне дискредитувати ті країни та об'єднання, які підтримують Україну в боротьбі проти Росії. Пропагандисти створюють видимість так званої безкарності для Росії: нібито вона може робити з Україною що завгодно й не буде покараною.   

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись