Русскій фейк, іді на***!

Фейк ПЦУ не має дозволу на проведення 7 січня богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

Українська православна церква Московського патріархату поширила фейк, що Православна церква України нібито не отримувало дозволу від адміністрації заповідника «Києво-Печерська лавра» на проведення богослужіння 7 січня. УПЦ МП називає намір Епіфанія провести службу в Лаврі спробою «силового захоплення». УПЦ МП також розповіли, що в. о. генерального директора заповідника Олександр Рудник 5 січня повідомив їм, що не отримував жодних звернень з боку ПЦУ про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь.

Насправді Міністерство культури та інформаційної політики України надало дозвіл ПЦУ, а Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» уклав відповідну угоду. Це, зокрема, підтверджує в. о. генерального директора заповідника «Києво-Печерська лавра» Олександр Рудник, який розповів BBC News Україна, що надав дозвіл ПЦУ та уклав угоду на проведення богослужіння 7 січня з 8:00 до 12 години дня. Він пояснив, що розмова з УПЦ МП відбулася зранку 5 січня, а вже ввечері того ж дня він отримав звернення від ПЦУ і відповідний дозвіл від Мінкульту. Представник пресслужби ПЦУ надав «Українській правді» документ, який свідчить, що міністерство надало згоду на проведення служби ПЦУ в Успенському соборі.

Це вже не перші нападки на ПЦУ та спроби звинуватити їх у спробах «силового захоплення». Зокрема, після того, як Україна почала захищатися від проросійського впливу релігійних організацій, проводячи перевірки та обшуки у храмах Московського патріархату, пропагандисти заявили, що Україна «знищує» найбільшу релігійну конфесію. Також вони поширювали тези, що метою української влади буцімто є перерозподіл церковного майна та спроба «замкнути» всі пожертви на ПЦУ.