Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Україна «знищує» найбільшу релігійну конфесію

Про таке пишуть проросійські телеграм-канали в контексті перевірок та обшуків, що тривають у храмах Московського патріархату. Мовляв, влада пропонує спеціальний закон про заборону церкви Московського патріархату, але задля «пристойності» у назві цього не позначають. Буцімто, знайшли спосіб, щоб «відтиснути» Києво-Печерську, Почаївську та Святогірську  лаври. Також нібито затримуватимуть священнослужителів та парафіян для поповнення обмінного фонду. 

Насправді причиною для перевірки стало відео, зняте у Києво-Печерській лаврі, де під час богослужіння 12 листопада прославляли Росію. СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом «виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників». Під час обшуків правоохоронці виявили проросійську літературу, листівки та інші докази. Слідство триває. 

Володимир Зеленський справді повідомив про підготовку законопроєкту про унеможливлення роботи в Україні афілійованих із Росією релігійних організацій. Однак, така назва свідчить, що Україна захищається від проросійського впливу будь-якої релігійної організації, а не упереджено ставиться до церкви Московського патріархату. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись