Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Польський генерал заявив, що українці масово тікають з України через Зеленського

Таку тезу поширили в соціальних мережах, зокрема в російському сегменті фейсбуку. У повідомленнях ідеться, що польський генерал Вальдемар Скшипчак нібито заявив про «масову втечу» українців за кордон. Мовляв, вони тікають через те, що Зеленський ніяк «не може досягти миру» з Росією та не йде на поступки. Автори посилаються на матеріал польського видання Wprost. Це — маніпуляція. 

За цей кейс узялися фактчекери StopFake, які пояснили, що Вальдемар Скшипчак насправді  опублікував свій матеріал у польському медіа із заголовком «Як завершити війну в Україні?» У ньому польський генерал розмірковував над можливими варіантами закінчення війни. Також він писав про проблеми вимушеної міграції до країн ЄС. Однак у матеріалі взагалі не наведені тези, що українці мігрують за кордон через Зеленського, який «ніяк не домовиться з Росією». Це вигадка фейкоробів, які спотворили контекст усього матеріалу. Більш того, у тексті польський генерал пояснив, що міграція спричинена війною. 

Пропагандисти поширюють цю маніпуляцію, аби показати, що українці нібито позитивно налаштовані до співпраці з Росією та чекають на «примирення». Мовляв, політика Зеленського не влаштовує українців і ті «втікають».

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись