Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк ЄС формуватиме батальйони для ЗСУ із українських біженців

Таку інформацію поширили анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях зазначають, що у Європі вирішили «позбутися» українських біженців, тому їх нібито мобілізуватимуть та згодом відправлять на фронт. Автори дописують, мовляв, це стосується насамперед усіх чоловіків призовного віку. Буцімто їх будуть депортувати. Це — неправда. 

Фактчекери проєкту StopFake дослідили цей кейс та пояснили, що «депортація військовозобов’язаних чоловіків» узагалі неможлива, оскільки нема жодного правового підґрунтя. Ідеться про те, що українські дипломатичні установи не можуть депортувати українців для мобілізації, як і структури в ЄС не уповноважені формувати будь-які підрозділи з українців на своїх територіях. Тобто жодного такого механізму просто не існує. 

Крім того, фахівці доповнили, що Прикордонна служба України може розслідувати злочини незаконного перетину кордону в умовах воєнного стану. І, наприклад, намагатися повернути військовозобов’язаного чоловіка до України, якщо той у незаконний спосіб перетнув кордон. 

Євросоюз консолідований у своїй позиції, що вони не депортують нікого проти його волі. Згідно із законодавством ЄС, усі українці, які прибули до регіону після початку повномасштабного вторгнення, потрапляють під захист Директиви про тимчасовий захист.

Поширюючи такий фейк, пропагандисти намагаються переконати, що в Україні вже нікому воювати й керівництво країни вдається до хитрощів та хоче мобілізувати українських біженців.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись