Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Польща офіційно вимагає вибачень від України через Волинську трагедію

Повідомлення такого змісту поширили російські пропагандистські медіа, після цього теза перекочувала й до соцмереж. У повідомленнях йдеться, що Польща офіційно висунула вимогу Києву. Мовляв, Україна має просити вибачення за Волинську трагедію.

У своїх дописах пропагандисти посилаються на польське видання Gazeta Wyborcza, де нібито й опублікували вимогу до офіційного Києва. Проте це — маніпуляція, на яку звернули увагу фактчекери зі StopFake.

Як пишуть фактчекери, насправді йдеться про висловлювання польського політолога, який відомий просуванням кремлівських наративів. І у виданні Gazeta Wyborcza опублікували матеріал про зустріч, де виступав цей політолог, із заголовком «Проросійська пропаганда на зустрічі в Познані. "Польський уряд готується до війни на Сході". У своїй колонці автор Томаш Нічка розмірковує про Сикульського, і про те, як він спочатку був цілком розважливим ученим, а зараз активно поширює антиукраїнські та антиамериканські тези, схожі на наративи кремлівської пропаганди. Заява про те, що Україна має перепрошувати Польщу за Волинську трагедію, пролунала з вуст Сикульського саме на цій зустрічі. А офіційних заяв щодо вибачень України Польща не робила.

Проте пропагандисти регулярно поширюють фейки та маніпуляції щодо польсько-українських відносин. Це потрібно для того, щоб розсварити Польщу та Україну й створити видимість, що між країнами, які підтримують одна одну, є напруга. Також пропагандисти постійно повторюють наратив про те, що Польща прагне анексувати частину України й вже почала готуватися до цього. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись