Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Обстріли енергосистеми України припиняться, якщо Київ виконає умови Росії

Такий меседж сьогодні, 24 листопада, коли значна частина України залишилася без електро та водопостачання через російські ракетні обстріли, поширюють прокремлівські пропагандистські медіа та анонімні телеграм-канали.

У повідомленнях вони посилаються на прессекретаря російського президента Дмітрія Пєскова, який відкрито заявив, що керівництво України має всі можливості, щоб вивести ситуацію у нормальне русло, має всі можливості врегулювати ситуацію, виконати вимоги Росії та зупинити в такий спосіб усі можливі страждання мирних людей.

За допомогою таких меседжів Росія шантажує Україну та український народ, схиляє до перемовин та згоди на всі умови агресора. Також у такий спосіб Росія намагається перекласти відповідальність за свої дії та злочини на українську владу. Зокрема, у Кремлі заявляють, що відсутність світла і тепла в багатьох районах України — це наслідки дій київської влади, яка відмовляється від перемовин.

Однак відсутність енергопостачання — це наслідок систематичних ворожих ракетних обстрілів. Й те, що Україна погодиться на перемовини, може не означати того, що Росія припинить обстрілювати українські енергооб'єкти. Адже саме Росія розпочала війну в Україні й саме Росія неодноразово порушувала домовленості й так звані мирні угоди. Меседжами про енергосистему Росія чинить спроби відбілити свою репутацію й дискредитувати українську владу, якій нібито начхати на мирних громадян своєї країни.  

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись