Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Німецький гумористичний журнал опублікував обкладинку з тілами полеглих українських воїнів

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що нещодавно німецький гумористичний журнал опублікував обкладинку із зображенням тіл полеглих українських воїнів, якими викладено слово «контрнаступ». Автори дописують, що весь світ насміхається з планів Зеленського про контрнаступ. Це — неправда. 

Фахівці Центру протидії дезінформації дослідили цей кейс і встановили, що такої обкладинки не існує. Фактчекери пояснили, що останній наявний номер журналу — шостий. Тоді як на фейковій обкладинці — вже сьомий. На офіційному сайті немає жодної інформації про сьомий випуск журналу, оскільки він іще не вийшов. 

У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику (наприклад, що Україна провалить контрнаступ) також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що громадськість справді незадоволена Україною.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись