Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Латвія передала усі ЗРК Україні та залишилася без захисту

Кремлівські пропагандистські медіа поширюють інформацію, що Латвія нібито віддала усі запаси зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) Україні та буцімто «позбавила себе захисту заради київського режиму». Агітпроп посилається на заяву глави Міноборони Латвії Інари Мурнієце. Це — маніпуляція.

На неї звернули увагу аналітики проєкту StopFake. Щоб її створити, агітпроп використав лише частину заяви міністерки оборони Латвії Інари Мурнієце. Насправді під час зустрічі у форматі «Рамштайн» Мурнієце заявила, що на прохання України Латвія «вирішила передати усі свої ракетні комплекси Stinger країні, яка бореться з російським вторгненням». Також вона розповіла, що Латвія не залишиться беззахисною, оскільки країна має шведські реактивні системи RBS-70. 

У такий спосіб пропагандисти намагаються переконати аудиторію в тому, що Україна виснажує ресурси інших країн, та зменшити допомогу західних партнерів. Раніше «Детектор медіа» спростовував маніпуляцію, що 58% американців нібито виступають проти надання допомоги Україні.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись