Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Компанія Sony випустила PlayStation 5 у кольорах російського прапора

Проросійські ресурси почали поширювати інформацію про те, що компанія Sony, яка спеціалізується на електроніці та іншій високотехнологічній продукції, нібито випустила ігрову приставку PlayStation 5 та аксесуари до неї в кольорах прапора Росії. Це — маніпуляція.

Кейс дослідили фактчекери проєкту VoxUkraine. Вони зʼясували, що насправді при створенні нових дизайнів для ігрової консолі та джойстиків автори опиралися на кольори Землі, а не російського триколору. Так, один із дизайнерів пояснив, що його команда надихнулася гарними й потужними відтінками, які можна відшукати в надрах планети Земля. Використані кольори — це Sterling Silver (стерлінгове срібло), Volcanic Red (вулканічний червоний), Cobalt Blue (кобальтовий синій), а не чисто білий, синій та червоний, як у прапорі Росії. Якщо читати кольори у звичному для нас порядку, тобто зліва направо, то буде очевидно, що їх послідовність у представлених ігрових консолях та аксесуарах інша, аніж черговість смуг у російському триколорі. 

Прокремлівські пропагандисти, намагаючись простежити бодай латентні прояви солідарності цивілізованого світу з Росією, вдаються до маніпуляцій і використовують інформацію у своїх цілях. Вони застосовують одну з тактик пропаганди, коли пишуть про таку начебто «підтримку» транснаціональної компанії Sony: намагаються викликати у звичайних громадян Росії відчуття ейфорії — психологічного стану, за якого людина відчуває піднесення, щастя та радість, що невиправдані об’єктивними умовами.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись