Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Компанія, яка виготовляє байрактари, погодилася співпрацювати з Росією

Таку тезу активно поширюють російські пропагандистські медіа посилаючись нібито на інформацію в турецьких медіа. Однак це — неправда.

Компанія, яка виготовляє безпілотники, відмовилася співпрацювати з Росією. Як пише Центр протидії дезінформації, деякі турецькі медіа написали про те, що Росія та Об’єднані Арабські Емірати бажають співпрацювати з Baykar у виробництві безпілотників Bayraktar. За даними Центру, російська пропаганда стверджує, що начебто питання співробітництва Росії із компанією вже вирішене. Хоча насправді ж турецькі медіа пишуть про те, що, незважаючи на прохання російської сторони, генеральний директор компанії Baykar Makina Халук Байрактар категорично відмовив агресору та заявив, що турецький «Bayraktar TB2 ніколи не буде проданий у Росію». Водночас співробітництво з Україною продовжується.

Поширюючи такі тези російська пропаганда прагне переконати світ, що кількість її партнерів та підтримки, — постійно зростає. Тим самим нібито демонструючи, що компанії, які тривалий час підтримували Україну в цій війні, тепер підтримуватимуть РФ.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись