Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Гумористичний журнал Humor Times присвятив обкладинку Зеленському із закликом «вбити й позбутися його»

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що нещодавно американський гумористичний журнал опублікував обкладинку із зображенням Зеленського, який лежить на капоті автівки — машини часу, що набирає швидкість. Сама обкладинка має напис: «Перед настанням майбутнього потрібно позбутися чогось зараз», нібито натякаючи на смерть Володимира Зеленського. Це — неправда. 

Фахівці Центру протидії дезінформації дослідили цей кейс і встановили, що такої обкладинки не існує. Фактчекери пояснили, що останній наявний номер журналу — 374. Тоді як на фейковій обкладинці — уже 375. На офіційному сайті немає жодної інформації про 375 випуск журналу, оскільки він ще не вийшов. 

У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику (наприклад, що Зеленського варто позбутися) також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що весь світ налаштований проти України. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись