Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Миколаєві зафіксували спалах холери

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що в Миколаєві та області зафіксували спалах холери. Автори повідомлень дописують, буцімто в містах людей не випускають із квартир та запроваджують карантин. Це — неправда. 

Фактчекери Центру протидії дезінформації дослідили цей кейс і встановили, що інформація про спалах холери не відповідає дійсності. Головний державний санітарний лікар Миколаївської області підтвердив, що ніякого спалаху холери у місті та в області не виявлено. Жодних відхилень від норми наразі немає. І карантинних заходів також.

А головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що Україна готова швидко реагувати в разі виникнення спалахів холери. Поки що їх не зафіксовано. За його словами, є достатня кількість лікарських та діагностичних засобів, щоби продіагностувати гострі кишкові інфекції, в тому числі й холеру.

Поширюючи цей фейк, пропагандисти прагнуть посіяти паніку серед українців, щоб дестабілізувати їхні настрої. Раніше ми спростовували схожий кейс, коли нібито зафіксували спалах холери в Києві. З’ясувалося, що це також неправда.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись