Русскій фейк, іді на***!

Фейк Ексміністр оборони України Олексій Резніков виїхав у Європу та «відпочиває там на яхті»

Таку інформацію поширили в анонімних телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, як після відставки уже колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова його нібито зафіксували на яхті у європейському містечку. Телеграм-аноніми переконували, що ексміністра відправили на відпочинок за «гроші платників податків» — і той наживається на українцях. До публікацій додають фотодоказ. Однак це — брехня. 

Проаналізувати кейс вдалося фахівцям проєкту StopFake, які визначили, що фотографія з відпочинку Олексія Резнікова справді існує, але вона зроблена ще у 2020 році. Тоді на своїх сторінках у соцмережах, зокрема у фейсбуці, посадовець заявив про заручини. Більш того, лише в російському сегменті соцмереж поширювали це фото з підписом про «відпочинок після відставки». Тобто жодного стосунку фото, датоване 2020 роком, до сьогодення не має. Автори несправжньої публікації просто використали стару світлину задля створення фейкової історії.

У такий спосіб російський агітпроп культивує ненависть до українського керівництва, яке набито дозволяє посадовцям різного штибу «відпочивати за гроші українців». А власне такі «дії» з боку української влади породжують корупцію, оскільки нібито після відставки посадовця йому «профінансували поїздку». Тож розганяючи такі фейки, пропагандисти також хочуть показати, що в Україні корупцію нібито не виправити, саме тому її не візьмуть до ЄС чи НАТО. 

До речі, прочитайте наш кейс, буцімто Зеленський їздить до Польщі на «золотому потязі».