Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Ексміністр оборони України Олексій Резніков виїхав у Європу та «відпочиває там на яхті»

Таку інформацію поширили в анонімних телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, як після відставки уже колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова його нібито зафіксували на яхті у європейському містечку. Телеграм-аноніми переконували, що ексміністра відправили на відпочинок за «гроші платників податків» — і той наживається на українцях. До публікацій додають фотодоказ. Однак це — брехня. 

Проаналізувати кейс вдалося фахівцям проєкту StopFake, які визначили, що фотографія з відпочинку Олексія Резнікова справді існує, але вона зроблена ще у 2020 році. Тоді на своїх сторінках у соцмережах, зокрема у фейсбуці, посадовець заявив про заручини. Більш того, лише в російському сегменті соцмереж поширювали це фото з підписом про «відпочинок після відставки». Тобто жодного стосунку фото, датоване 2020 роком, до сьогодення не має. Автори несправжньої публікації просто використали стару світлину задля створення фейкової історії.

У такий спосіб російський агітпроп культивує ненависть до українського керівництва, яке набито дозволяє посадовцям різного штибу «відпочивати за гроші українців». А власне такі «дії» з боку української влади породжують корупцію, оскільки нібито після відставки посадовця йому «профінансували поїздку». Тож розганяючи такі фейки, пропагандисти також хочуть показати, що в Україні корупцію нібито не виправити, саме тому її не візьмуть до ЄС чи НАТО. 

До речі, прочитайте наш кейс, буцімто Зеленський їздить до Польщі на «золотому потязі».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись