Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж До вбивства пропагандистки Дугіної може бути причетна британська розвідка

Таку тезу поширюють російські пропагандистські медіа. Мовляв, за вбивством російської пропагандистки Дар'ї Дугіної може стояти британська розвідка, адже спершу про її смерть повідомило британське медіа Daily Mail.

Насправді ж, як пишуть фактчекери EuDisinfo, немає жодних доказів, які б підтверджували твердження про те, що за вбивством у Москві Дар’ї Дугіної, доньки Олександра Дугіна, стоїть розвідка Великої Британії.

Про вбивство Дар'ї Дугіної справді повідомило британське видання Daily Mail, а також численні міжнародні ЗМІ. Загалом немає жодних доказів зв'язку повідомлень Daily Mail з британськими спецслужбами.

Нагадаємо, раніше Росія також звинуватила Україну у вбивстві, надавши лише сумнівні «докази», які неможливо перевірити. Зокрема, звинувативши у вбивстві військовослужбовицю «Азова». Україна заперечує свою причетність до нападу.

Російська пропаганда вже не вперше звинувачує в різних злочинах уряди та спецслужби інших держав замість того, щоби самотужки провести належне розслідування. Зокрема, пропагандисти вже неодноразово стверджували, що МІ-6 причетна до протестів у Казахстані, які відбулися в січні цього року; переконували в тому, що Велика Британія підштовхує Україну до боротьби з Росією, обіцяючи допомогу з ядерним ударом тощо.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись