Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Через нібито активізацію з боку ЗСУ білоруські прикордонники приведені у високу боєготовність

Пропагандистські ресурси поширюють інформацію, що у звʼязку з буцімто активними діями ЗСУ білоруські прикордонники, а також Повітряні сили й системи ППО Білорусі та Росії приведені у високу бойову готовність. Стверджуючи це, пропагандисти посилаються на відповідну заяву самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка. 

Насправді ця заява зроблена в рамках інформаційної операції про нібито підготовку Україною нападу на Білорусь на кількох напрямках. Білоруський диктатор Лукашенко разом зі своїми поплічниками продовжує нагнітати істерію довкола вигаданого «накопичення українських військ у прикордонні з Білоруссю».

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пишуть, що насправді Лукашенко, як співучасник російської агресії з 24 лютого 2022 року, систематично погрожує Україні, а також іншим країнам, зокрема Польщі та Литві. Такі погрози мають на меті залякати сусідів Білорусі, а також відтягнути частину Сил оборони України від лінії фронту на українсько-білоруський кордон.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись