Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Charlie Hebdo присвятило обкладинку українській ракеті в Польщі

Анонімні телеграм-канали, які намагаються видати себе за українські, наприклад «Насправді» чи «На самом деле в Харькове», поширюють фейкову обкладинку французького сатиричного  журналу Charlie Hebdo, яка начебто вийшла 16 листопада і була присвячена падінню ракети в польському місті Пшеводув, де загинуло дві людини. На обкладинці написано «Волинська різня 2.0», а також польське лайливе слово.  Насправді 16 листопада вийшов черговий номер  журналу, але на його обкладинці – французький бізнесмен та мільярдер Вінсент Боллоре.

Російська пропаганда постійно вигадує обкладинки відомих журналів, аби просувати потрібні їм меседжі, - в цьому випадку, що саме Україна винна в трагедії в польському місті. Насправді ж,  НАТО, Польща та США вже заявили, що в будь-якому разі  винна в загибелі двох поляків Росія – чи то прямо  завдала ракетного удару, чи то почала війну в Україні, яка призвела до падіння  української ракети. Президент України Володимир Зеленський заявив, що це  була не українська ракета, але чекає на висновки розслідування польських  експертів. Україна також бере участь у розслідуванні обставин трагедії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись