Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Закордонні «спостерігачі» підтвердили «прозорість» російських псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України

Російські медіа повідомляють, що нібито на тимчасово окуповані території України прибули «офіційні делегації з усього світу» для спостереження за проведенням так званих референдумів. Мовляв, саме ці «міжнародні спостерігачі» доводять «легітимність» та «прозорість» проведення незаконних псевдореферендумів. 

Як пише StopFake, замість «незалежних спостерігачів» на окуповані території завезли спеціально підготовлених акторів та прихильників Кремля, що видавали себе за офіційні делегації закордонних країн. Жодної реальної політичної та дипломатичної ваги вони не мають. 

За інформацією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, серед іноземців, котрі з порушенням українського законодавства та міжнародного гуманітарного права взяли участь у проведенні псевдореферендумів на окупованих територіях, виявили багатьох закордонних кореспондентів російських державних медіа. 

«Італійський журналіст» Елізео Бертолазі, якого пропагандисти представили «офіційним міжнародним спостерігачем», є кореспондентом російського пропагандистського ресурсу. «Офіційна спостерігачка» з Латвії Аліна Герліней працює шеф-редактором російського державного видання в Латвії. «Спостерігачка від Великої Британії» Ванесса Вілі — редакторка проросійського та антизахідного видання, яке часто публікує теорії змови. Сирія, Венесуела та Афганістан, які також відрядили «спостерігачів» на псевдореферендум, знаходяться під санкціями за авторитаризм, зловживання владою, порушення прав власного народу. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись