Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція В Україні жінку посадили за ґрати через листування з родичкою з Росії

У російському сегменті фейсбуку поширюють інформацію про те, що мешканці Черкас дали 10 років ув'язнення нібито через листування із сестрою з Росії та критику Степана Бандери. Це — маніпуляція.

На кейс звернули увагу фактчекери Центру стратегічних комунікацій. Жінку звуть Тетяна Дробот, у жовтні 2022 року вона справді отримала 10 років ув’язнення. Проте причиною стало не листування з сестрою, яка живе в Росії, а передавання росіянам даних про розміщення українських військових. Також Дробот закликала змінити кордон України й розпалювала міжнаціональну ворожнечу.

У такий спосіб російський агітпроп намагається дискредитувати українську владу та військове командування. Росія просто віддзеркалює свої дії й таким чином намагається виставити себе постійною жертвою «агресії» України. Раніше ми розповідали про те, що в мережі шириться відео, де люди у формі забирають усе цінне в німецької сімʼї та кажуть: «Хайль Зеленський!».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись