Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Українці нібито не хочуть миру

Російські медіа по-своєму тлумачать результати соціологічного опитування серед українців, стверджуючи, буцімто «українцям не потрібен мир» і що «українці тягнуться до бою», навіть без допомоги Заходу.

У таких повідомленнях акцентується увага на тому, що, якби ці результати були правдивими, то «українці в єдиному патріотичному пориві» щодня штурмували б свої територіальні центри комплектування (ТЦК), щоб записатися в солдати і, співаючи, вирушити на фронт бити «проклятих москалів». Таким чином, знову висувається наратив, що Україна готова воювати «до останнього українця».

Фахівці StopFake зʼясували, що маніпуляцію створено на основі проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) соцопитування. Воно показало, що більшість українців вважає, що за необхідної допомоги Заходу Україна може протистояти Росії і досягти прийнятного результату. 87% респондентів висловили підтримку цього твердження.

Водночас були запропоновані дві стратегії для України в разі значного зменшення підтримки Заходу: припинення бойових дій зі збереженням контролю над наявними територіями та отримання серйозних гарантій безпеки від Заходу або продовження воєнних дій для тиску на російських окупантів з ризиком для контрольованих Україною територій. Результати показали, що 58% респондентів наразі схиляються до думки, що навіть за значного скорочення допомоги Заходу треба продовжувати воєнні дії для тиску на окупантів, хай із ризиком для контрольованих територій. 

Пропагандисти поширюють подібні маніпуляції, щоб перекласти відповідальність за свої дії з агресора на жертву агресії, при цьому не згадуючи, що саме Росія почала війну проти України. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись