Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Україна нібито експортує електроенергію до Румунії

На сайті ENTSO-E українка знайшла інформацію, що Україна нібито продає електроенергію Румунії, тоді як власні громадяни змушені сидіти при свічках і купувати генератори. Відео з цим «відкриттям» поширюють пропагандистські видання й телеграм-каналами. Втім це — фейк.

На нього звернули увагу фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО України. Вони з'ясували, що Україна не експортує електроенергію до ЄС, а забезпечує транзитні перетоки між європейськими державами.

Це підтвердив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв'ю hromadske. Він пояснив, що для перевірки відсутності експорту можна подивитися вкладку Scheduled Commercial Exchanges на сайті ENTSO-E, де відображаються торгові операції.

Російська пропаганда, користуючись недостатньою поінформованістю українців, поширює конспірологічні теорії з метою підірвати довіру громадян до влади та спрямувати їхнє невдоволення на Київ, а не на Москву, яка створила цю кризу, завдаючи ударів по українських енергетичних об'єктах.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись