Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Білорусь готується захищати себе ядерною зброєю від «нападу України»

«Білорусь може застосувати ядерну зброю у випадку загрози своїй незалежності», — заявив начальник Генштабу збройних сил країни Муравейко. Ця заява є продовженням попередніх подібних висловлювань з боку Мінська, спрямованих на змалювання хибної загрози з боку України. Речник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що це викликає занепокоєння і в Москви.

На цей меседж звернули увагу фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО. Вони зазначають, що насправді єдиною загрозою для «незалежності» Лукашенка та його режиму є сама Росія.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив 1 липня: «Білорусь не вперше заявляє про загрозу з боку України. Це черговий виток інформаційної операції». Коментуючи заяви Мінська про підготовку до протидії «українським провокаціям», речник ДПСУ зазначив, що Білорусь здійснила найбільшу провокацію ще 24 лютого 2022 року, відкривши свій кордон для російських військ.

Пропагандисти поширюють подібні меседжі, щоб перевернути ролі в ситуації, що склалася, — з жертви роблять агресора. Створюючи уявну загрозу, Росія та Білорусь також намагаються виправдати свою спільну агресію проти України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись