Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Україна готувала блокаду мешканців Криму

Російські медіа поширюють повідомлення про «плани» української армії «знищити кримчан». Мовляв, Україна нібито «проговорилася про нову блокаду» тимчасово окупованого Криму, а українські військові «нікого не щадитимуть». Це  — маніпуляція.

Українська влада не робила жодних заяв про підготовку «блокади» тимчасово окупованого Росією Криму, а Збройні сили України не «готуються до знищення цивільних» півострова. Як повідомляють фактчекери StopFake, для повідомлень про «підготовку блокади» Криму агітпроп використав слова українського військового аналітика Петра Черника. Проте, його думка  не є офіційною позицією політичного чи військового керівництва України. 

В ефірі українського ток-шоу Петро Черник висловив власну думку, що звільнення тимчасово окупованого Криму воєнним шляхом — це реалістичний план для Збройних сил України. Він додав, що ефективним важелем для початку визволення Криму справді може стати воєнна блокада півострова. Отже, йшлося про виснаження збройного угруповання Росії у тимчасово окупованому Криму. Російська пропаганда не лише видала власну думку експерта за офіційну позицію, а й спотворила зміст сказаного.

Раніше пропагандисти писали, що відімкнення Україною Криму від електро- та водопостачання — воєнний злочин, а українці радіють, що в Крим прийшла війна. У такий спосіб окупанти намагаються налаштувати мешканців тимчасово окупованого півострова проти України та українців.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись