Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Росії продають чипси Pringles із «смаком перемоги»

Пропагандисти поширюють в анонімних телеграм-каналах із проросійською риторикою інформацію, нібито в Росії продають чипси бренду Pringles із георгієвською стрічкою на тубусі, російським прапором в оформленні та «смаком перемоги». Це — фейк.  

На нього звернули увагу аналітики проєкту VoxCheck. Вони зʼясували, що компанія Kellogg, що є власником бренду Pringles, припинила постачання своїх товарів на російський ринок після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім того, в грудні 2022 року Kellogg продала свої потужності місцевому виробнику та не виготовляє продукцію для російських споживачів. 

Фахівці проєкту також помітили, що на полиці, де автор відео бере тубус із чипсами, немає цінників саме на цю категорію товару. Крім того, навколо немає іншої продукції Pringles. У російських інтернет-магазинах чипсів «зі смаком перемоги» не продають. Найімовірніше, фейкову упаковку зробили спеціально для цього відео. Крім того, на ній зображено старий логотип бренду, а вуса маскота пофарбовано в  кольори прапора Росії. Однак у 2021 році компанія провела ребрендинг. Аналітики VoxCheck також пошукали штрихкод, вказаний на тубусі, і зʼясували, що ним маркували лімітовану серію чипсів бренду зі смаком рамену з куркою.

Поширюючи такі фейки, пропагандисти хочуть дискредитувати західні компанії та викликати сумнів у доцільності та ефективності санкцій проти Росії. Мовляв, насправді західні компанії не виходять з російського ринку та навіть підтримують війну. У такий спосіб автори фейків надають хибну валідацію діям Росії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись