Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Росії немає хімічної зброї

Таку тезу поширюють російські пропагандистські ЗМІ. Мовляв, Росія завершила знищення отруйних речовин 27 вересня 2017 року, про що на місці засвідчили представники Організації із заборони хімічної зброї.

У повідомленнях додають, що хімічна зброя зараз є лише в однієї країни — США. Однак це — неправда. На кейс звернули увагу аналітики проєкту EU vs Disinfo. Як ідеться у повідомленні експертів, у вересні 2017 року Росія знищила великий запас хімічної зброї, як тоді засвідчила ОЗХЗ, але це були лише залишки заявлених запасів, які Росія була зобов’язана знищити з 2007 року відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї 1993 року.

Аналітики пояснюють, що Росія не лише володіє іншими незадекларованими запасами, але й неодноразово застосовувала хімічну зброю проти своїх нібито ворогів як у Росії, так і за кордоном. Зокрема, про це свідчать випадки атак на Олексія Навального, колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева. Важливо, що атаки на Скрипаля та Навального відбулися після 2017 року, коли Росія вже мала б не володіти хімічною зброєю. 

Проте пропагандистам вигідно стверджувати, що Росія не має забороненої зброї й не порушує Конвенцій, які ратифікувала. У такий спосіб створюється хибне враження, що Росія дотримується всіх правил, задекларованих міжнародними документами. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись