Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Нью-Йорку встановили рекламний банер із Зеленським та написом, що «заробив він більше, ніж фільм "Барбі"»

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що в Нью-Йорку встановили рекламний банер з Володимиром Зеленським із написом: «Я заробив у 10 разів більше, ніж фільм "Барбі"». Автори додають до повідомлень  фотодоказ. Це — неправда. 

Фактчекери Центру протидії дезінформації при РНБО визначили, що такого банеру не існує. Пропагандисти використали справжнє фото банера й наклали на нього фото Зеленського. Фахівці Генерального консульства України в Нью-Йорку підтвердили фактчекерам, що банер про Зеленського несправжній, і пояснили, що зараз зображено на ньому: реклама Lord of the Rings та Harry Potter Exhibition.

У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику також повторюють на Заході, щоб у людей складалося враження, ніби весь світ налаштований проти України й підтримує Росію.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись