Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Польські кадрові військові гинуть в Україні

У мережі поширюють відео, на якому військові виносять з літака труну ймовірно свого побратима. Мовляв, це відео із зустрічі загиблих польських військових. У дописах стверджують, що ці військові загинули в Україні. Також у дописах звертають увагу на те, що загиблим віддають почесті, тобто це кадрові військові, а не добровольці. Це — неправда.

Відео не має жодного стосунку до України. Як зазначає StopFake, воно зняте 23 грудня 2011 року під час військової церемонії зустрічі загиблих польських військових в Афганістані. На офіційному сайті президента Польщі та в польських медіа повідомляють, що 21 грудня 2011 року п'ятеро солдатів 20-ї Бартошицької механізованої бригади підірвалися на дорозі між Кабулом та Кандагаром. Підтвердив інформацію щодо відео також і Державний секретар Канцелярії Прем'єр-міністра та Урядовий уповноважений представник з безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарін.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись