Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Польща розпочала приховану мобілізацію

Таку інформацію поширюють прокремлівські ЗМІ. У повідомленнях ідеться, що Польща розпочала приховану мобілізацію, й про це нібито свідчить розгортання програми «Тренуйся зі збройними силами». Пропагандисти стверджують, що ця програма нібито покликана захопити Львів та повернути його Польщі. Проте як і мобілізація, так і захоплення Львова — фейк. 

Як стверджують фактчекери StopFake, ця програма є просоціальною ініціативою Міністерства національної оборони та Війська Польського. Її мета — розвиток навичок виживання у разі надзвичайної ситуації чи кризи. Також програма має на меті підвищення рівня безпеки та впевненості у собі цивільного населення Польщі.

Згідно з проєктом, із 8 жовтня по 26 листопада щосуботи у 17 військових частинах у Польщі відбуватимуться одноденні тренінги для всіх охочих громадян Польщі віком від 18 до 65 років. Учасники під час тренінгу зможуть освоїти базові військові навички: поводження зі зброєю, стрілянина, рукопашний бій, орієнтація на місцевості без GPS, виживання в польових умовах, надання першої долікарської допомоги.

Пропагандисти вкотре просувають меседж про захоплення Польщею Західної України, щоб залякати українців та дестабілізувати ситуацію й у тилу. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись