Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк На українських бронемашинах зображені фашистські хрести

Інформацію про це спільно з фото, що нібито доводить факт зображення на українській техніці фашистських символів, поширюють у соціальних мережах та російських медіа.

Пропагандисти стверджують, що на бронемашинах, які використовує українська армія, зображені фашистські хрести. Проте знак, який видно на фото, не має стосунку до нацизму чи фашизму. На фото, опублікованому в соцмережах, видно, як військовий стоїть на тлі бронемашини. Наявність українського прапора дає підстави припускати, що це військова техніка Збройних сил України. На дверях автомобіля видно символ у формі хреста.

На фейк у мережі звернули увагу литовські фактчекери. Швидше за все, на дверях бронемашини зображена емблема Збройних Сил України, затверджена у 2009 році указом тодішнього президента України Віктора Ющенка. Йдеться про прямий рівнобічний хрест з гілками малинового кольору, у центрі якого в круглому синьому медальйоні розміщено зображення Княжого Державного Знака Володимира Великого.

Поширюючи такі фейки, російська пропаганда укотре хоче підживити наратив про те, що українці — нацисти. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись