Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк На саміті G20 розмістили банер з картою РФ, що охоплює тимчасово окуповані області України

Російські медіа пишуть, що в аеропорту Балі (Індонезія) російську делегацію нібито зустріли «оновленою» картою Росію з тимчасово окупованими Луганською, Донецькою, Херсонською та Запорізькою областями України у складі Росії. Це — неправда.

Фактчекери StopFake пишуть, що першими новину поширили російські пропагандистські телеграм-канали. Інших фотографій цієї карти в мережі немає. Навіть російські медіа для ілюстрації фейку використали те саме фото, що й телеграм-канали — карту з обведеними тимчасово окупованими територіями України. Інформації, хто саме зробив цю «світлину», немає.

Перевірка за допомогою інструментів InVID та FotoForensics свідчить, що з високою ймовірністю цей «банер» було створено у фоторедакторі. Також при детальному розгляді «банера» видно його низьку якість — на правому боці зображення посередині видно, наскільки неякісно промальовано тло за картою, що малоймовірно для такого великого міжнародного заходу.

Раніше пропагандисти писали, що Росія «має право» на українські території, оскільки на Заході визнали незалежність Косово. У такий спосіб пропаганда створює ілюзію того, що світ нібито підтримує Росію, а не Україну.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись