Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake На саміті G20 розмістили банер з картою РФ, що охоплює тимчасово окуповані області України

Російські медіа пишуть, що в аеропорту Балі (Індонезія) російську делегацію нібито зустріли «оновленою» картою Росію з тимчасово окупованими Луганською, Донецькою, Херсонською та Запорізькою областями України у складі Росії. Це — неправда.

Фактчекери StopFake пишуть, що першими новину поширили російські пропагандистські телеграм-канали. Інших фотографій цієї карти в мережі немає. Навіть російські медіа для ілюстрації фейку використали те саме фото, що й телеграм-канали — карту з обведеними тимчасово окупованими територіями України. Інформації, хто саме зробив цю «світлину», немає.

Перевірка за допомогою інструментів InVID та FotoForensics свідчить, що з високою ймовірністю цей «банер» було створено у фоторедакторі. Також при детальному розгляді «банера» видно його низьку якість — на правому боці зображення посередині видно, наскільки неякісно промальовано тло за картою, що малоймовірно для такого великого міжнародного заходу.

Раніше пропагандисти писали, що Росія «має право» на українські території, оскільки на Заході визнали незалежність Косово. У такий спосіб пропаганда створює ілюзію того, що світ нібито підтримує Росію, а не Україну.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join