Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Країни ЄС прагнуть взяти під контроль частину українських територій

Таку новину поширюють пропагандисти та анонімні телеграм-канали. У повідомленнях ідеться, що Єврокомісія перекидає військові сили на схід, до кордонів України, а це свідчить про те, що ЄС нібито прагне взяти під контроль частину територій України через економічні інтереси. Мовляв, усі країни Євросоюзу розділять частину України між собою. Проте — це неправда. 

Насправді як повідомляють фахівці EU vs Disinfo, твердження про те, що українські території заберуть інші країни ЄС, є безпідставними. Держави-члени ЄС дотримуються норм міжнародного права щодо державних кордонів, повністю підтримують незалежність і територіальну цілісність України, не висувають жодних претензій на українську територію.

Заява про перекидання військових сил на східні кордони Євросоюзу, яку пропагандисти спотворили, була виголошена під час опрацювання Плану дій щодо військової мобільності, який регламентує спрощену процедуру реагування Збройних сил на теренах ЄС. 

Пропагандисти поширюють цей меседж, аби залякати українців та продовжувати підсилювати наратив про те, що ніхто не зацікавлений в Україні як повноцінній державі. Мовляв, усі країни лиш воліють її розділити. Однак активна підтримка європейської спільноти свідчить про інше. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись