Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Американських студентів вербують до Іноземного легіону України

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що в одному з університетів США розмістили оголошення про найм до Іноземного легіону України. У самому оголошенні зазначається: «Не знаєш, як сплачувати кредит на навчання? Вступай в Іноземний легіон України!» Це — неправда. 

За кейс узялися фактчекери Центру протидії дезінформації при РНБО, які визначили, що таке оголошення несправжнє. За допомогою зворотного пошуку в Google фахівці виявили, що оголошення публікують лише в російському сегменті соцмереж. Найбільш імовірно, що автори фейку скомпілювали фото за допомогою фотошопу. 

Російська пропаганда систематично підживлює наратив, що в Україні воюють кадрові військові інших держав — так звані «іноземні найманці». У такий спосіб вона намагається також виправдати невдачі російської армії. Мовляв, вони воюють не зі «слабкими» українцями, а зі «спеціально тренованими натівцями» чи американцями. Більш того, агітпроп вкидає фейки про найм студентів, безробітних тощо, аби показати, що в Україні вже нікому воювати й набирають «усіх підряд». 

Раніше ми спростували схожий фейк, буцімто у США закликають осіб без певного місця проживання приєднатися до Інтернаціонального легіону України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись