Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Американський боксер Майк Тайсон закликав Володимира Зеленського боротися з наркозалежністю

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що американський боксер Майк Тайсон пропонує Зеленському «боротися з наркозалежністю». Автори дописують, що весь світ уже «знає» про залежності українського президента, й світові лідери намагаються навернути його, мовляв, на правильний шлях. До публікацій додають нібито відео інформаційного агентства Reuters.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО пояснюють, що відео скомпільоване. Насамперед воно без звуку, тому визначити, що говорив спортсмен, неможливо. Більш того, за допомогою зворотного пошуку в Google фактчекерам вдалося з’ясувати, що в Reuters немає саме такого відео з Тайсоном, де він наживо щось розповідає у студії. Найбільш імовірно, що на відеоряд наклали значок інформагентства, адже це не оригінальне відео. 

Тобто автори повідомлень не навели вагомих доказів, що спортсмен закликав українського президента лікуватися від наркозалежності. Вони опублікували відео без звуку й вірогідного джерела. Так пропагандистам легше зманіпулювати й просто просувати бажану їм тезу. 

Нагадаємо, що раніше ми спростували схожий кейс, коли нібито американський актор Елайджа Вуд також рекомендував Зеленському «боротися з наркозалежністю». Це виявилося неправдою. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись