Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Зброя, яку надають Україні країни Заходу, потрапляє до рук злочинців в Африці

Таку інформацію поширюють кремлівські пропагандистські ЗМІ та анонімні проросійські телеграм-канали. У повідомленнях стверджують, що після того, як Україні почали постачати західну зброю, в країнах Африки виникла проблема.

Мовляв, вся ця зброя все частіше потрапляє в руки бандитів. Усі прокремлівські ЗМІ цитують заяву постійного представника Росії в ООН Василя Небензю. Зокрема, він стверджує, що президент Нігерії заявив, що війна в Україні є основним джерелом зброї для терористів у районі басейну озера Чад. Проте це — маніпуляція.

Заява президента Нігерії про зброю в Африці справді була. Однак він не казав, що йдеться саме про зброю, яку Україні постачають із країн-партнерів. Як пише The Insider, виступаючи на саміті глав держав Комісії басейну озера Чад, президент Нігерії Мохаммад Бухарі говорив, що війна Росії з Україною, як і інші сучасні збройні конфлікти, є джерелом контрабанди озброєнь. «На жаль, ситуація в Сахелі та бурхлива війна в Україні є основними джерелами зброї та бойовиків, які поповнюють ряди терористів у районі озера Чад. Значна частина зброї та боєприпасів, закуплених для ведення війни у ​​Лівії, продовжує надходити в район озера Чад та інші частини Сахеля. Зброя, яка використовується для війни в Україні та Росії, однаково починає просочуватися в регіон», — сказав він. Проте пропагандистам вигідно маніпулювати заявами політиків та стверджувати, що Україна постачає зброю терористам по всьому світу.

Теза про те, що західна зброя потрапляє не туди — не нова для російської пропаганди. У такий спосіб Росія дискредитує Україну та намагається зробити винною в створенні терористичних загроз у світі. Також за допомогою таких маніпуляцій Росія прагне посварити Україну із країнами-партнерами, нібито демонструючи те, що Україна використовує їхню допомогу не за призначенням.