Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Влада Харкова нібито збирається втікати з міста

У мережі поширюють інформацію, буцімто керівництво Харківської ОВА на чолі з Ігорем Тереховим готується тікати з міста. «Доказом» такого твердження слугує виділення коштів на ремонт доріг у районі Люботина та Коротича (Харківська область).

У Центрі протидії дезінформації при РНБО повідомляють, що повідомлення про буцімто «втечу» міської адміністрації з Харкова не відповідають дійсності та є інформаційно-психологічною операцією росіян. 

За словами заступника голови ГУР МО Вадима Скібіцького, сьогодні окупанти не мають достатньо сил та засобів, щоб почати потужну наступальну операцію на західному стратегічному напрямку (Харків, Суми, Чернігів, Київська область). Крім того, на початку 2024 року пресофіцер командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо повідомив, що північний кордон постійно укріплюється, а кількість російських військ, які стоять на цій ділянці кордону, постійно відстежується. 

Поширюючи цю дезінформацію, пропагандисти мають на меті посіяти панічні настрої в народу України, зокрема серед мешканців Харкова та області. Агітпроп уже поширював раніше дезінформацію про «здачу Харкова». У подкасті «Детектора медіа» під назвою «Русскій фейк, іді на***!» у випуску від 23 травня 2022 року ми якраз-таки спростовували «підготовку Харкова до здачі росіянам».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись