Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Українці торгують західною та американською зброєю через інтернет

Про це стверджують російське державне телебачення та прокремлівські телеграм-канали.

Нібито командування Збройних сил України продає "Джавеліни», NLAW, автомати, кулемети і навіть танки з БТРами від НАТО і Європи у так званому темному інтернеті – глибинній частині всесвітньої мережі, де користувачі можуть зберігати повну анонімність. Це – неправда.

Команда журналістів BBC провела розслідування і виявила, що оголошення, які пропонують купити американську зброю, фейкові. Зокрема, фотографії зброї з оголошень не відповідають опису. Вони були зроблені за багато років до початку повномасштабної війни Росії в Україні або відфотошоплені.

Журналісти помітили, листуючись із нібито українськими продавцями зброї українською мовою, що вони не володіють українською, а в листуванні  використовують багато русизмів. Очевидно, свої повідомлення вони перекладали з російської на українську за допомогою онлайн-перекладача.

При тому в компанії KELA, яка спеціалізується на аналізі загроз кіберзлочинності, вважають, що оголошення про продаж поширюються проросійськими пропагандистськими джерелами, а можливо і були створені ними.

Отож, фейки про продаж західної зброї українцями спрямовані на західну аудиторію задля поширення сумнівів і паніки в закордонних партнерів, підірвати репутацію української влади та по можливості зірвати постачання зброї. Мовляв, цю зброю можуть купити терористи й використати проти європейських країн. Детальніше.  

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись