Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Українські біженці нібито спаплюжили мечеть у Берліні

Пропагандисти поширюють у медіа та соцмережах інформацію про те, що українські біженці нібито спаплюжили мечеть у Берліні. Агітпроп стверджує, що українці підкинули свинячу голову, загорнуту у прапор Палестини з написом «Україна підтримує Ізраїль». У подібних «новинах» посилаються на німецькомовний «новинний ресурс» Berliner-wochenzeitung, який опублікував фейкові фотографії «інциденту».

Після поширення такої інформації StopFake перевірив, чи справді в Німеччині стався подібний інцидент за участю українських біженців. Втім виявилось, що пропагандисти просто вигадали цю новину.

«Новинний ресурс» Berliner-wochenzeitung, який виступив першоджерелом фейкової новини, не має жодного стосунку до медіа. На ньому всього близько 50 матеріалів (станом на 5 липня), перший із них з'явився всього за кілька тижнів до публікації про «інцидент» у мечеті – 18 червня. На сторінці цього «медіа» також неможливо знайти жодної інформації про його редакцію, місцезнаходження та контактні дані, як це зазвичай вказують справжні медіа.

StopFake зв'язався з берлінською мечеттю (Die Berliner Moschee), яку нібито осквернили, щоб з'ясувати деталі події. Імам мечеті Амір Азіз (Amir Aziz) повідомив, що подібного інциденту не було.

Центр протидії дезінформації, який також перевіряв новину агітпропу, верифікував інформацію в Посольстві України в Німеччині та МЗС України. Вони повідомили, що до поліції Берліна не надходили скарги щодо подібного «інциденту».

Пропагандисти поширюють подібні фейки, щоб дискредитувати українських біженців та знизити рівень довіри до них серед європейців. Мовляв, їх не треба підтримувати, якщо вони погано себе поводять.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись