Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Україна «пожертвувала» мільярди доларів демократам США через криптовалютну біржу FTX

У Twitter та на ультраправих американських вебсайтах поширюють повідомлення про раптове падіння криптообмінної платформи FTX через серйозну кризу ліквідності. У дописах розповідають, що нібито мільярди доларів, надані адміністрацією Байдена на допомогу Україні під час війни, спрямовують через FTX назад до США на фінансування проміжних виборчих кампаній демократів. Припускають, що FTX та Україна були посередниками у злочинних схемах маніпуляцій коштами платників податків США. Подібні статті опублікували й «праві» вебсайти. Це — неправда.

Як пишуть фактчекери проєкту Logically, українська крипто-фундація «Aid for Ukraine» у партнерстві з FTX конвертувала криптовалюту в національну валюту для депозиту в Національному банку України. Фонд зібрав мільйони доларів у криптовалюті для фінансування воєнної допомоги та гуманітарних програм в Україні. Це засвідчують відповідні звіти. Немає жодних доказів того, що безпекова допомога, надана Україні урядом США, була частиною схеми по спрямуванню коштів на підтримку демократів. 

Заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков у Twitter також підтвердив, що «Aid for Ukraine» використовувала FTX для конвертації криптовалютних пожертв у березні. За словами Борнякова, уряд України ніколи не інвестував жодних коштів у FTX. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись