Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Російські ракети нібито уразили ЗРК Patriot, обʼєкти ГУР і СБУ під час обстрілу Києва

Пропагандистські телеграм-канали пишуть, що вранці 25 березня 2024 року Росія завдала удару гіперзвуковими ракетами «Циркон» по Києву. Внаслідок цього нібито в Жулянах, в аеропорту «Київ», було знищено дві установки ЗРК Patriot. Також росіянам буцімто вдалося завдати удару по штаб-квартирі ГУР і «центру прийняття рішень» СБУ. 

Насправді ця інформація не відповідає дійсності. Пропагандисти між собою не визначилися, що саме «знищила» Росія під час ранкової атаки Києва – одна брехлива версія суперечить іншій, пишуть у Центрі стратегічних комунікацій при МКІП. 

У дійсності ж сили ППО знищили обидві з двох балістичних ракет, які росіяни запустили по Києву з тимчасово окупованого Криму. Уламки однієї зі збитих ракет зруйнували частину Академії декоративно-прикладного мистецтва імені Бойчука. Пошкоджено будівлю, де був спортзал, актовий зал і конгрес-хол, повідомили у МКІП. Загалом руйнування внаслідок атаки по Києву зафіксували в Печерському, Солом’янському та Голосіївському районах. За даними мера Києва Віталія Кличка, відомо про десять постраждалих, двох із них госпіталізували. 

Агітпроп навмисно перебільшує здобутки Росії у війні проти України, намагаючись поширити для росіян чергову «переможну» історію. Тобто пропагандисти займаються замилюванням очей та оприлюднюють фейкову інформацію. Раніше ми спростовували повідомлення, що росіяни нібито знищили партію ракет для ЗРК Patriot і склади з ракетами Storm Shadow.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись