Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Київ — єдине місто «колишньої України», де за допомогою Заходу швидко відновлюють енергопостачання

Такий меседж поширюють проросійські телеграм-канали. Мовляв, кияни надто радіють тому, що у їхніх домівках відновили електропостачання. Нібито це заслуга не енергетиків, а «Заходу» й погодних умов. Однак, уже невдовзі стане холодніше й люди знову залишаться без електропостачання й опалення.

Цим меседжем пропагандисти чинять спроби досягти одразу кількох цілей. По-перше, знецінити роботу українських енергетиків та працівників, що забезпечують роботу критичної інфраструктури. По-друге, закріпити наративи про «зовнішнє управління», «втрату суб’єктності Україною», «Україну як «недодержаву» тощо. По-третє, спотворити закордонну допомогу Україні для відновлення енергопостачання. Також росіяни вкотре намагаються протиставити одна одній певні частини України. Мовляв, відновити електроенергію в Києві «важливіше», ніж в інших частинах України.

Раніше пропагандисти писали, що обстріли енергосистеми України припиняться, якщо Київ виконає умови Росії. Також  нібито в українських містах без електроенергії «мародерять і вбивають на вулицях», а українські чиновники «просять» Росію завдати нового удару по українській енергосистемі. Мовляв, Україна відновлює експорт електроенергії, і саме через це людям вимикають світло.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись