Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Армії США піднімають зарплату «за участь в українських боях»

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що військовослужбовці США, які перебувають на території України, отримають надбавку до окладу. Автори посилаються на матеріал видання Army Times. Це — маніпуляція.

Фактчекери проєкту StopFake взялися за цей кейс і визначили, що Журналісти справді повідомили про затвердження американським урядом додаткових надбавок військовому персоналу США, який несе службу на території України. Проте ідеться про невелику групу американського військового персоналу, який розміщений в американському посольстві у Києві та працює як служба безпеки. У матеріалі не зазначали, що ця категорія осіб братиме участь у російсько-українській війні. Пропагандисти просто спотворили сенс матеріалу й витягнули звідти лише вигідні їм тези.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись